Desiaty PROKOP, prvý pre GETLIKE

24.01.2020

Asociácia public relations Slovenskej republiky zaznamenala v jubilejnom ročníku súťaže PROKOP 2019 rekordný počet prihlásených prác. Naša agentúra prihlásila dva svoje projekty a jeden v spolupráci s OLIVER Agency. Vyplatilo sa.


Bol to inšpirujúci večer. Blahoželáme každej agentúre a finalistovi, ktorých práce odborná porota zaradila na shortlist. Už to je úspech pre každú prihlásenú prácu. Agentúra Seesame sa stala agentúrou roka. A právom. Desiaty ročník súťaže PROKOP však poukázal na jeden veľmi zaujímavý fakt. Ľudia pracujúci v prostredí slovenského PR sú výborní. Sú odvážni a neboja sa otvárať ťažké, ba priam tabuizované témy. A neboja sa pre dobrú vec aj spájať.

My sme sa však spojili proti zlu. S renomovanou londýnskou agentúrou OLIVER Agency. Tento týždeň tomu bolo presne 75 rokov, čo nacistické jednotky chladnokrvne vyvraždili obyvateľov obcí Kľak a Ostrý Grúň. Práve v druhej spomínanej obci tento beštiálny čin pripomína pamätník. Socha ženy s dieťaťom v náručí. Žiaľ, medzi obeťami boli aj nevinné a bezbranné deti. Paradoxne, extrémistické sily, myšlienky a názory naprieč našou krajinou rastú. Pred minulosťou a zlom si zakrývame oči. Nečudo, naša spoločnosť je frustrovaná, a tak sme nevedome vytvorili živnú pôdu pre antisystém a extrémizmus.

Našťastie, medzi nami žijú ľudia, ktorí sa snažia o to, aby sme na krutosť minulosti nezabudli a nedali sa zlákať či oklamať rozpínavým zlom. Takí ľudia sa zoskupili napríklad v združeniach Nie v našom meste či Post Bellum. Práve s nimi sme sa rozhodli poukázať na alarmujúcu podporu extrémizmu a v rámci kampane Oči pre plač sme preto rozplakali sochu matky v Ostrom Grúni. S podporou známych osobností a médií. Našu snahu si všimla aj porota súťaže PROKOP. A nielen to. Dokonca ju ocenila prvým miestom.

Toto víťazstvo je pre nás významné. Napriek tomu, že nie sme členom APRSR, je to dôkaz toho, že sme vhodným partnerom pre našich klientov, a to bez ohľadu na to, aká výzva pred nami stojí. Ocenenie však nepatrí len nám, či spriatelenej agentúre. Nepatrí ani neziskovým organizáciám. Patrí každému z nás, kto má odvahu a snahu poukázať na existenciu mierových a ľudských riešení akýchkoľvek problémov našej spoločnosti. Ďakujeme vám, PROKOP 2019 v kategórii Spoločenská zodpovednosť, filantropia a PR pre neziskové organizácie patrí vám.