Medializujeme úspechy

19.07.2018

Sme hrdí na našich klientov. Denne sa presviedčame o tom, že ich práca má skutočný zmysel a význam. Pomáhajú ostatným, a tak im s radosťou pomáhame i my.


Často hovoríme o tom, že medzi klientom a agentúrou musí preskočiť iskra. Vo vzťahu je potrebné cítiť chémiu, byť na jednej vlne. Vedúca lekárka medicínsko-estetické centra MEDICOR v Poprade, MUDr. Janka Holešovská, MBA, si nás získala hneď. Táto pozitívna, vzdelaná, krásna a úspešná žena tvrdo pracuje na tom, aby mohla svojim klientom prinášať prevratné a revolučné metódy v oblasti anti-age medicíny.

Teší nás, že môžeme výsledky jej tvrdej práce a neustáleho štúdia prezentovať v médiách. Napríklad jedinečné MCT ošetrenie vlastnými bunkami. „Ľudské telo je dokonalý stroj, ktorý sa vplyvom pribúdajúceho veku síce opotrebúva, no zároveň poskytuje veľa možností, ako starnutie spomaliť, a to bez neprirodzeného zásahu. MCT ošetrenie vlastnými bunkami je metódou autológnej implantácie. Jednoducho povedané, bunky určené na implantáciu pochádzajú z tela samotného pacienta, z jeho kože a spracovávajú sa za prísnych podmienok v laboratóriu in vitro,“ povedala o metóde MUDr. Holešovská.

Na rozdiel od nediferencovaných buniek, z ktorých sa majú stať kmeňové, tak ide o procedúru, ktorá na omladenie pleti využíva vlastný bunkový implantát z kožných buniek. „Telu prirodzené aplikované bunky z miesta podania rovnomerne migrujú a začínajú tak produkovať kolagénové vlákna, tvoriace podkožnú hmotu. Stimuláciou tvorby týchto proteínov sa pleť opäť napína, čím dochádza ku korekcii a vyhladeniu vrások. Mechanizmus účinku je tak založený na biologických princípoch regenerácie pokožky,“ približuje lekárka.

Moje vlastné

Odber buniek prebieha za prísnych aseptických podmienok na operačnej sále. „Nejde však o bolestivý ani strašidelný zákrok. Bunky sú odoberané prostredníctvom malej vzorky kože spoza ucha. Celý proces netrvá viac ako 15 minút. V súlade so všetkými legislatívnymi úkonmi je vzorka následne uložená do pripraveného transportného média. Pri teplote medzi dvomi až ôsmymi stupňami Celzia je do pár minút prepravená do špičkového laboratória, vzdialeného pár desiatok kilometrov od nášho centra,“ opisuje MUDr. Janka Holešovská, MBA., vedúca lekárka medicínsko-estetického centra Medicor v Poprade.

Zo vzorky sa za prísnych podmienok vyselektujú fibroplasty, teda kožné bunky, ktoré sa po dobu šesť až osem týždňov kultivujú. Po kultivácii sa podrobia kontrole kvality a kontrole morfológie. Až potom sú transportované na kliniku, kde sa aplikujú priamo do podkožia tváre, krku, dekoltu či rúk. „Jedinečnosť terapie spočíva aj v tom, že prvé pozitívne výsledky sa dostavia už po šiestich týždňoch od aplikácie. Navyše, miesto podania nielen omladia, ale majú veľký význam aj pri hojivých a regeneračných procesoch, teda pri minimalizovaní jaziev, akné i popálenín,“ hovorí MUDr. Holešovská. Ideálne je, ak sa MCT ošetrenie vlastnými bunkami, ktoré je vhodné pre obe pohlavia, opakuje dva až tri razy, v pravidelných intervaloch.

Aj nabudúce

Ďalšou z výhod je, že bunky sú uskladnené v tzv. bunkovej banke ešte päť rokov po odobratí. V prípade opakovanej aplikácie po túto dobu nie je ďalší odber nutný. Hovorí sa, že vek človek neoklame. Naše vlastné telo to však elegantným a rafinovaným spôsobom dokáže, stačí mu len trochu pomôcť.